بسرعت از این مشاغل استعفا دهید

متاسفانه شرایط اقتصادی اینروزها بشکلی است که صحبت کردن از علایق در انتخاب شغل بیشتر شبیه یک شوخی است تا واقعیت. یعنی بسیاری از افراد جامعه ما صبح تا شب مشغول انجام کاری هستند که حقیقتا هیچ علاقه‌ای به آنها ندارند و در بسیاری از موارد حتی از آن متنفر نیز هستند. چرا آنها این کار را می‌کنند؟ به یک دلیل کاملا موجه و قابل درک؛ چون چاره‌ای ندارند! اما بعضی از مشاغل هستند که ما “باید” از آنها استعفا دهیم، حتی اگر بناچار به آنها مشغولیم و حتی اگر مزایای خوبی هم دارند زیرا اگر استعفا ندهید این مشاغل دیر یا زود جسم و روان ما را به نابودی می‌کشانند. این مشاغل آنهایی هستند که این ویژگی‌ها را دارند:

۱-مشاغلی که در آنها امکان ترقی وجود ندارد

شاید از آندسته افرادی باشید که بی‌سرو صدا بودن را دوست داشته باشید اما یادتان باشد انتخاب شغل مانند انتخاب رستوران نیست که “اگر غذای خوبی هم نداشت عیبی ندارد زیرا فقط یکبار است” زیرا با جرات می‌توان گفت امروزه مشاغل افراد مهمترین بخش زندگی بسیاری از آنهاست. یک فرد عادی در طول زندگی خود حداقل باید ۳۰ سال تمام کار کند پس تصمیماتی که در این مورد گرفته می‌شوند باید بسیار ژرف و دوراندیشانه باشند. یکی از مسائلی که باید مورد توجه قرار گیرد امکان ترقی (ترفیع شغلی) است. شاید این مسئله در آغاز بکار خیلی بچشم نیاید اما بدانید با گذشت زمان و هنگامی که از مرز ۴۰ سالگی عبور کردید به مهمترین دغدغه شغلی‌تان مبدل خواهد شد پس اگر در شغلتان امکان ارتقا وجود ندارد حتما استعفا دهید.

۲-محیط کاری سواستفاده‌گر

من زن جوانی را می‌شناختم که برای سالهای متمادی در محل کارش مورد تجاوز جنسی قرار می‌گرفت اما نه اعتراض می‌کرد و نه آن شغل را ترک می‌کرد زیرا درآمدش از آن شغل خوب بود و تصور می‌کرد اگر آن شغل را ترک کند دیگر نمی‌تواند شغلی با آن مزایا پیدا کند. اما یکروز که این آزار و اذیتها غیرقابل تحمل شده بود او تصمیم گرفت آن شغل را ترک کند و از قضا شغل بهتری نیز پیدا کرد. البته این یک رویداد خاص است زیرا محیط‌های کاری همیشه شامل تجاوز جنسی نیست و البته تمام کسانی که از شغل خود استعفا می‌دهند شغل بهتری پیدا نمی‌کنند اما بد نیست بدانید فضای کاری سواستفاده‌گر  توسط کارمندان سواستفاده‌گر بوجود می‌اید و نکته مهم اینجاست که این بیماری مسری است یعنی اگر شما به هر دلیلی کار کردن در یک فضای سواستفاده‌گر را تحمل کردید پس از مدتی خودتان نیز به کارمندی سواستفاده‌گر مبدل خواهید شد و این یعنی مرگ بخش عظیمی از انسانیت ما.

۳-شغلی که جلوی رشد ما را می گیرد

اگر احساس می‌کنید به کاری اشتغال دارید که بیش از اندازه برای شما ساده یا سطح پایین است حتما بفکر شغل جدیدی باشید که شما را به چالش بکشد و منجر به رشد شما شود. بسیاری از افرادی که بتازگی وارد دنیای کسب و کار می‌شوند گول سادگی بعضی مشاغل و پست‌ها را می خورند و به هوای اینکه شغل بی دردسری گیر آورده‌اند به آن می‌چسبند اما ذات انسان بر این اساس شکل نگرفته. بگذارید مثالی برایتان بزنم؛ در تاریخ صنعت غذا و نوشیدنی داستان معروفی درباره شرکت مک‌دونالد وجود دارد. وقتی شرکت مک‌دونالد تصمیم گرفت سیب‌زمینی سرخ شده را به منوی غذای خود اضافه کند برای اینکه نیروی کار کمتری به خدمت بگیرد و تولید سیب زمینی سرخ شده با سرعت و دقت بالاتری انجام گیرد دستگاهی را طراحی کرد که سیب‌زمینی سالم را تحویل گرفته و در اندک زمانی آن را پوست می‌کند، تکه تکه می‌کرد، سرخ و خشک می‌کرد و از طرف دیگر بیرون می‌داد. لذا این دستگاه تنها به یک نفر متصدی نیاز داشت تا پاکت را زیر دستگاه بگیرد و دکمه سرازیر شدن سیب‌زمینی سرخ شده را فشار دهد. این مسئله در ظاهر خیلی جالب و کاربردی بنظر می‌رسد اما مشکل از آنجائی شروع شد که روسای این شرکت متوجه شدند بطرز عجیبی هر کارمندی که بعنوان متصدی دستگاه سیب‌زمینی بکار گرفته می‌شود پس از مدت اندکی این شغل را ترک می‌کند. در ابتدا آنها تصمیم گرفتند با افزایش دستمزد متصدی سیب‌زمینی، این مشکل را حل کنند اما حتی دوبرابر کردن دستمزد متصدی سیب‌زمینی نسبت به سایر خدمه نیز مشکل را حل نکرد.

حتی با وجود اینکه این متصدی بین سایر کارکنان کمترین و ساده‌ترین کار را انجام می‌داد، رکورد حضور افراد در این پست از ۳ ماه تجاوز نکرد. مالکان این شرکت که از این موضوع بسیار متعبجب شده بودند با استخدام چند روانشناس و چندین ماه کار توانستند راز این مشکل را بر ملا کنند؛ مشکل این بود که چون اکثر کسانی که برای کار کردن در رستورانهای مک‌دونالد داوطلب می‌شدند دانشجویان و بعضاً دانش‌آموزان دبیرستانی بودند این شغل به اندازه کافی نمی‌توانست آنها را اقناع کند و حتی وسوسه دستمزد دو برابری نیز پس از مدت کوتاهی نمی‌توانست آنها را وادار به چشم‌پوشی از این رنج کند و آنها آن شغل را ترک می‌کردند. راهکاری که روانشناسان برای حل این مشکل ارائه دادند بسیار جالب بود؛ آنها تصمیم گرفتند از افراد با بهره هوشی پایین بعنوان متصدی دستگاه سیب‌زمینی استفاده کنند و از آن پس بود که این مشکل حل شد. پس چالشی بود شغل را جدی بگیرید؛ اگر شغلتان شما را به چالش نمی‌کشد از آن استعفا دهید.

۴-شغلی که در آن ریسک وجود ندارد

وقتی در شغلی ریسک وجود ندارد یعنی در آن اختیاری وجود ندارد، مسئولیتی وجود ندارد، قدرت تصمیم‌گیری وجود ندارد و از همه بدتر اینکه یکنواخت است. این شغل به همان دلایلی که در مورد شماره ۳ گفتم بسرعت ما را دچار یکنواختی، فرسودگی و خمودگی می‌کند پس باید بسرعت آن را ترک کنیم.

مشاغلنویسنده: دکتر رونالد ای. ریجیو

استاد مدیریت و روانشناسی صنعتی و سازمانی کالج کلارمونت

منبع: PSYCHOLOGY TODAY

مترجم: حمید ابراهیمی زاده

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  وارد شدن  
آگاه ساختن از
RSS
Follow by Email
Facebook
LinkedIn