راهنمای فرستادن یادداشت برای روان نویس

قبل از فرستادن یادداشت لطفا این برگه را بخوانید…

روان نویس چیست؟

در این وبسایت روانشناسان، روان پزشکان و مددکاران اجتماعی، مسائل و مشکلاتی که انسان امروز با آن مواجه است را واکاوی کرده و برای آنها راهکار می دهند.

چه چیزی روان نویس را متفاوت می کند؟

محتوای روان شناسی موجود در شبکه وب غالبا به دو گروه متضاد تقسیم می شود :

۱-مطالب غیرعلمی و عوامانه ای که در وبسایت های سرگرمی و سایر وبسایت های غیرمرتبط منتشر می شود.

۲-مطالب علمی که در قالب مقالات و نظریات و … در سایت های تخصصی منتشر میشود.

اما این دو قطب در یک ویژگی مشترکند و آن اینکه نوعا کاربردی در زندگی روزمره اکثر افراد ندارد زیرا یا مبنای علمی مشخصی ندارند و نمی توان برصحتشان تکیه کرد و یا اینکه در زمره پژوهشهای بنیادینی قرار می گیرند که مملو از داده ها، تجزیه و تحلیل ها و فرضیات آماری است که نوعا برای پژوهشگران و متخصصان این حوزه مفیدند.

در این وبسایت سعی بر این است که متخصصان این حوزه مسائل و مشکلاتی که انسان امروز با آنها مواجه است را تجزیه و تحلیل کنند و راهکارهای عملی فائق شدن بر این مسائل را برایمان بازگویند تا از این رهگذر رضایتمندی از زندگی را برایمان به ارمغان آورند لذا از این جهت می توان روان نویس را ” وبسایت روانشناسی مسائل روزمره زندگی” نیز نامید.

چرا برای روان نویس یادداشت بفرستم؟

تابحال در مورد مفهوم “بازار” چیزی شنیده اید؟

بازار مشتمل بر تمام مشتريان بالقوه‌اي است که داراي نياز و خواسته مشترک باشند و براي تامين نياز و خواسته‌ خود، به انجام مبادله متمايلند وتوانايي انجام اين کار را نيز دارند.

یعنی اگر ما بهترین محصول دنیا را هم بجایی ببریم که بازار آن محصول نباشد، فایده ای نخواهیم برد. شما بعنوان یک روان شناس یا مشاور، چگونه می توانید محصول خود را به بازار ببرید؟ چگونه می توانید خود را به مردم بشناسانید؟ چگونه می توانید اعتماد مردم را به خود جلب کنید؟ چگونه می توانید به مردم بگویید در چه مواردی تخصص و تجربه دارید؟ از طریق رسانه!

خب، آیا حاظرید برای تبلیغ دفتر مشاوره تان در تلویزیون تبلیغ کنید؟ من که حاظر نیستم، چون پولش را ندارم! آیا رسانه دیگری هست که مشتریان مشتاق روان شناسی در آنجا جمع شوند؟ بله، وبسایت روان نویس یکی از جاهایی است که مردم برای یافتن پاسخ سوالاتشان به آنجا مراجعه می کنند بهمین دلیل وبسایت روان نویس یک “بازار محصولات روان شناسی” است.

اگر شما برای وبسایت روان نویس  یادداشت بفرستید، این وبسایت نام، عکس، آدرس، تخصص و سایر مشخصات شما را در زیر یادداشت ارسالی تان قرار می دهد. بدین ترتیب شما می توانید هم به اعتبار وبسایت روان نویس کمک کنید و هم خود را به عنوان یک روان شناس متخصص در دنیای مجازی مطرح کنید.

منظور از یادداشت چیست؟

اساتید و روان شناسان محترم دقت داشته باشند ” یادداشت هایی را ارسال کنند که حدالمقدور جنبه کاربردی داشته باشد یا مسائل روز را از دیدگاه روان شناسی بررسی کرده باشد”. لذا تا جای امکان سعی بفرمایند یادداشت هایی ارسال کنند که در مورد انسان، رفتارها، روابط انسانی و مسائلی که انسان هزاره سوم با آن مواجه است باشد.

اساتید دقت داشته باشند که یادداشت های خود را برای ما ارسال کنند نه مقالات خود را؛ یادداشت هایی که برگرفته از تجربیات و نگاه شخصی ایشان در زمینه تخصصی شان می باشد.

در روان نویس تاکیدی بر استفاده از منابع نیست ولیکن وجود منابع برای یادداشت ها، آن ها را از لحاظ علمی استوارتر می کند؛ باز هم یادآور می شوم که ذکر منابع الزامی نیست.

چگونه یادداشتم را بفرستم؟

یادداشت های خود را به ایمیل admin@ravannevis.info  ارسال کنید.

با تشکر

روان نویس